ورود به سایت

بازنشانی رمز عبور

تا کنون ثبت نام نکرده اید؟ثبت نام

عضویت

شماره موبایل یا ایمیل را وارد کنید

پسورد را وارد کنید

ثبت نام

سبد خالی
22593

دیگر نمی‎توانید از کارتریج‎های غیر اورجینال در چاپگرهای HP استفاده کنید

هفته گذشته در روز 12 سپتامبر، دارندگان هزاران پرینتر HP در سراسر جهان هنگام تلاش برای چاپ کردن با پیغام خطای خرابی کارتریج مواجه شدند. اکنون HP ضمن تایید این موضوع، آن را برنامه ریزی شده و هدفمند خوانده است: از کارتریج های غیر اورجینال استفاده نکنید!

 خطایی که دارندگان برخی پرینترهای جوهر افشان HP از روز 12 سپتامبر و پس آن تجربه می کنند، در حقیقت از ماه ها قبل در قالب یک آپدیت firmware  برنامه ریزی شده بود تا در یک روز مشخص، کلیه دارندگان چاپگرهای مجهز به کارتریج های غیر اورجینال را از ادامه استفاده از کارتریج های ساخت دیگر سازندگان باز دارد. HP  این اقدام خود را در راستای حفاظت از نوآوری ها و حق مالکیت خود می داند.

در حقیقت سود حاصل از فروش چاپگرها اغلب مواقع بسیار ناچیز است و سازندگان بر روی سودآوری بلند مدت شامل سود حاصل از فروش قطعات مصرفی از جمله کارتریج سرمایه گذاری می کنند. حالا به ادعای HP، خرید کارتریج های ساخت سازندگان ثانویه ناقض حق سازنده است و به این کمپانی زیان می رساند، بنابراین این حق را برای خود قائل می شود که از بکارگیری کارتریج های غیر اورجینال ممانعت کند.

این ماجرا پرینترهای سری HP OfficeJet ،OfficeJet Pro و OfficeJet Pro X را تحت تاثیر قرار می دهد و به گفته HP برای ادامه استفاده از آنها می بایست از کارتریج اورجینال استفاده کرد. در همین حال برخی دارندگان پرینترهای مذکور اظهار داشته اند به رغم استفاده از کارتریج های اورجینال، پیغام خطا دریافت کرده اند.