ورود به سایت

بازنشانی رمز عبور

تا کنون ثبت نام نکرده اید؟ثبت نام

عضویت

شماره موبایل یا ایمیل را وارد کنید

پسورد را وارد کنید

ثبت نام

سبد خالی
22596

سامسونگ بخش تولید و فروش پرینترهای خود را به صورت کامل به HP فروخت

امروز این خبر به صورت رسمی اعلام شد که شرکت سامسونگ تجارت پرینترهای خود را به صورت کامل و به ارزش 1.05 میلیارد دلار به HP واگذار کرده است. در ادامه مطلب با هم نگاهی به این موضوع خواهیم انداخت.

غول بزرگ فناوری کره ای به منظور آنچه "متمرکز کردن هر چه بیشتر فعالیت تجاری خود در حوزه های مد نظر شرکت" اعلام شده است، تجارت پرینترهای خود را به شرکت HP واگذار کرد تا این شرکت بتواند هر چه بیشتر از پیش باعث ارتقای این صنعت مهم و 55 میلیارد دلاری در دنیا شود تا در دهه های آینده در همه زمینه های آن شاهد نوآوری و افزایش توان آن گردد.

البته همانطور که می‌دانید بخش پرینترهای سامسونگ به عنوان یک شرکت مجزا اما با نظارت شرکت مادر سامسونگ فعالیت می‌کند و انعقاد این قرارداد باعث می‌شود تا از تاریخ اول نوامبر (11 آبان) به بعد، این شرکت به صورت کامل تحت نظارت شرکت امریکایی HP فعالیت کند.

در حال حاضر حدود 6000 کارگر در بخش پرینترهای سامسونگ در حال فعالیت هستند و این شرکت در حال سود دهی است و در سال گذشته میلادی میزان درآمد آن 1.8 میلیارد دلار بوده است.

علاوه بر این در حدود 6500 پتنت مربوط به حوزه چاپگرهایی که در سامسونگ ثبت شده بود و نیز 1300 مهندس و محقق شرکت نیز به HP منتقل شده و زیر پرچم این شرکت ادامه کار خواهند داد. نکته مهم دیگر این است که یکی از بندهای قرارداد به این صورت است که HP برای فروش پرینترهایی که توسط این کارخانه و برای فروش در کره جنوبی تولید شده اند باید از برند سامسونگ استفاده کند و مجاز به ثبت برند HP بر روی دستگاه های خود نخواهد بود.